Dodaj opinię
Opinia została dodana i wkrótce pojawi się na stronie
Imię i nazwisko
E-mail
Treść opinii
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
OPINIE
opinia eksperta:

Ektoina jest niezwykłą substancją, która w naturalny sposób osłania komórki przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Właśnie ektoinę produkują mikroorganizmy żyjące w skrajnie niesprzyjających warunkach, by chronić się przed promieniami UV czy utratą wody (pustynie) lub przed szkodliwymi substancjami i czynnikami zewnętrznymi (gejzery, kratery wulkanów). Badania potwierdzają jej ochronne działanie na komórki człowieka, jak również to, że nie powoduje ona skutków ubocznych podczas stosowania.

dr Gerard Mikołajczyk 

fizjolog, Międzynarodowe Stowarzyszenie Prewencji w Medycynie w Wiedniu

opinia eksperta:

Ektoina ma szerokie zastosowanie zarówno w alergologii jak i dermatologii.

Ektoina jest substancją pochodzenia naturalnego, która chroni błony komórkowe przed uszkodzeniami wywołanymi przez substancje powierzchniowo czynne np. alergeny. Po aplikacji ektoiny funkcja bariery skórnej ulega wzmocnieniu, a jako że posiada ona wyjątkową zdolność do wiązania wody - skóra lub błony śluzowe pozostają długotrwale nawilżone. Zmniejsza więc dolegliwości typowe dla stanów podrażnień alergicznych i atopowego zapalenia skóry.

Ektoina ma działanie ochronne przed promieniowaniem UV, a także ochrania układ immunologiczny skóry.

Skutkiem stosowania ektoiny jest wzrost  uwodnienia skóry  o 39%. W rezultacie  produkty zawierające ektoinę długotrwale nawilżają skórę i poprawiają jej ogólny wygląd zmniejszając rumień, złuszczanie skóry, jej suchość i świąd. Stosowana jest także do nawilżania błon śluzowych nosa i w zespole suchego oka.

Można ją stosować długotrwale i nie są znane skutki uboczne jej stosowania.

prof. dr hab. med. Roman Nowicki

Przewodniczący Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Wasze Opinie - Niedowiarek:

Dostałam próbkę kropli do oczu z ectoiną. Historia z ektoiną jest ciekawa, ale potraktowałam ją z przymrużeniem oka.

Dopóki oko samo mi sie nie zamknęło :). Po prostu zatarłam je, że było spuchnięte, zaczerwienione i szczypalo. Strasznie łzawiło. Nie jestem alergikiem i nie mam żadnych innych kropli do oczu, bo nigdy mi nie byłam w potrzebie. A te mi  podziałały. Oko dosyc szybko przestało piec i łzawić. Po prostu. dzielę się tym z Wami, bo sie nie spodziewałam, ze tak szybko.

Niedowiarek z Krakowa.

Wasze Opinie Querido:

kupiłem w aptece,ciekawa nazwa,wypróbowałem spray do nosa i.....jestem bardzo mile zaskoczony, katar minął zaledwie po 2-óch dniach. ps.polecam wszystkim!!! to naprawdę działa!!!

Wasze opinie - querido:

ectoalerg spray znalazłem w aptece,poleciła mi pani mgr.,jestem bardzo mile zaskoczony od teraz polecam wszystkim co mają problemy z katarem!!!